Červen 2012

Irenne - BB collection 01, model 4

29. června 2012 v 15:54 | MadameRouge |  Barbie - uzavřená kapitola
Tentokrát na přání Mrkající, má nejtmavší panenka (tvář Angel/Goddess).
Pro mě je tahle kráska asi nejkontroverznější z celé sbírky, dlouho jsem váhala zda si ji vůbec pořídit. Je zajímavá, ale odrazovaly mě její vlasy - spíše jejich nepřítomnost Překvapený. Nakonec jsem si řekla, že ne všechny panenky musí mít vlasy na zadek a vyjímečnost se cení Smějící se. Koupila jsem ji v Dráčiku a pojmenovala Irenne.

Sluší jí skoro každá pokrývka hlavy, ale to konečně posuďte sami Mrkající.

Ochutnávka

27. června 2012 v 19:39 | MadameRouge |  Vše o mých panenkách...
Minule jsem vám slíbila některou BB, ale nedokázala jsem se rozhodnout kterou, a tak .....

Všechny moje krasavice jsem vytahala na terasu a trochu fotila Mrkající. Překvapilo mě, že se nevešly na jednu fotku, tak budete muset tochu rolovat Usmívající se. V mé sbírce převažují právě BB, bohužel stále nejsou kompletní, ale moc už jich nechybí Smějící se.
Oblečení je všehochuť, něco koupené u Mattela, něco na Fler a zbytek vlastní výroba (spíše pokusy o oblečení).
Posuďte sami, jak se vám cácorky líbí Nevinný.


On Location South Beach

22. června 2012 v 21:16 | MadameRouge |  Barbie - uzavřená kapitola

Představuji vám mou zatím poslední On Location (doufám, že ne na dlouho).
Je to South Beach a jmenuje se Emily. Původně se mi líbila ze všech OL nejméně, ale když se objevila na aukru za velmi slušnou cenu a navíc s kompletní výbavou, prostě jsem neodolala ...
Emily s sebou přinesla tři perfektně vypracované outfity - plavky, džíny s tunikou, bledě modré šaty (to jsou ty, které má Federika Smějící se) a certifikát pravosti.
Má krásné promelírované vlasy a velmi jemné líčení. Ve skutečnosti je hezčí než na promo fotkách.
Typ tváře mi opět uníká Smějící seSmějící seSmějící se.
Posuďte sami, jak se Vám líbí Mrkající.


On Location Milán

22. června 2012 v 20:03 | MadameRouge |  Barbie - uzavřená kapitola
Má druhá panenka On Location pochází z Milána.
Našla jsem ji na aukru, byla nahá a vlásky měla v otřesném stavu Plačící. Když přišla vypadala snad ještě hůř než na fotkách.
Zprvu jsem zvažovala, že ji prodejci vrátím, ale nakonec se mi jí bylo líto a nechala jsem si ji.
Bylo třeba vzít si ji do parády, vlasy jsem umyla, přelila horkou vodou, následně opečovala balzámem a zastřihla asi o 2 cm. Celé krom střihání se opakovalo 2x a za odměnu se z ní vyloupla krasavice Líbající. Má krásné tyrkysové líčení a je opravdu elegantní. Posuďte sami, jak to Chloe sluší Mrkající (tvář Lara/Ana).


On Location Barcelona

19. června 2012 v 21:26 | MadameRouge |  Barbie - uzavřená kapitola
Má první On Location byla právě Barcelona, pochází jako všechny ostatní z této edice z aukra. Panenka byla nahá bez doplňků. Předchozí sběratelka s ní zacházela slušně, a tak ani nebylo třeba nějak ji vylepšovat.
Dostala jméno Federika. Je velmi světlá, s "ledovým" líčením a s Barcelonou má podle mne společné pouze to, že jsou obě v Evropě Smějící se.
Potíž byla s oblečením Rozpačitý, hned tak jí něco nesluší. Naštěstí se k nám nastěhovala nová krasavice s kompletní výbavou a Federika se chopila příležitosti. Napařila se do jejích šatů a je po trápení Smějící se, konečně má šatky, ve kterých vypadá opravdu dobře. Ostatně posuďte sami Usmívající se, musí se Vám předvést Smějící se.
Bohužel nevím o jaký typ tváře se jedná, ale doufám, že někdo z vás zkušených sběratelek /sběratelů mi poradí.


Začátek a moje první Barbie - Amanda....

18. června 2012 v 22:17 | MadameRouge |  Barbie - uzavřená kapitola
Je březen 2011, přesné datum si už nepamatuji. S manželem jsme vyrazili do kina a protože všude chodím s předstihem, i tady jsem měli spoustu času před začátkem filmu. Šli jsme se projít pasáží a narazili na Dráčika, potřebovala jsem tenkrát dárek pro prcka kamarádky Janiny a proto jsme zavítali dovnitř. Dárek jsem vybrala rychle, už ani nevím, co bylo, ale dobře vím, jak mi padl do oka regál s barbínami.
Svedla jsem sama se sebou obrovskou bitvu, koupit či nekoupit? Hamletovská otázka Usmívající se. Nejsem na panenku trochu stará?? Odpovím vám, jsem! No a co! Jako dítě jsem se k barbie dostala pouze na obrázcích z tehdy pašovaného časopisu Bravo nebo v reklamách na ZDF či ARD.
Během minuty jsem se rozhodla a s trochu trapným pocitem si nesla panenku ke kase.
A tak se to rozjelo, jedné bylo smutno, tak přibyla další a další a další... To, že panenky sbírám, mi došlo po půl roce, kdy jsem denně sjížděla aukro, MMB, Fler a blogy různých sběratelek/sběratelů, hledala a lovila nové informace a samozřejmě zajímavé panenky.
Vzhledem k tomu, že má první krasavice byla BB, logickým krokem bylo pokračovat ve sbírání této kolekce. Ještě je nemám všechny pohromadě, ale doufám ...
Dnes vím, že jsem zcela propadla sběratelské vášni a mám z holek upřímnou radost. Ještě musím dodat, mám naprosto úžasného manžela, který mě ve sbírání podporuje. Míšo, díky Líbající.

Tohle je ona a jmenuje se Amanda (BB 2011 - collection 002 - model č.14 - tvář louboutin - má oblíbená).


Můj nový blog o panenkách Barbie...

10. června 2012 v 22:28 | MadameRouge |  Vše o mých panenkách...
Vítám Vás na svém blogu o panenkách Barbie, za který děkuji Daně (Danca.sc), která se ujala iniciativy, blog připravila a mě k němu tak trochu nakopla. Danuš DĚKUJI!!!

Jak to všechno začalo? Asi před rokem a kousek jsem si pořídila v Dráčiku svou první Barbie Basics. Hned po vybalení z krabice jsem zatoužila po další, aby té první nebylo smutno Mrkající, no a tak se rozjela má sběratelská vášeň. K dnešnímu dni má minisbírka čítá 34 panenek a asi po stovce dalších toužím...
Možná je to i proto, že jako malá holka jsem barbie vídala pouze v reklamách v německých TV
kanálech. Panenky nakupuji hodně na aukru, občas na MMB a hlavně od jedné velmi milé mladé paní (Míša), která dokáže sehnat snad každou panenku, po které zatoužím S vyplazeným jazykem.
Nejsem velkým psavcem, proto budu blog zásobovat spíše fotografiemi s popisem.

Všem návštěvníkům přeji hezké pokoukání Mrkající
MadameRouge